Jakie komody do salonu i jadalni są modne w 2023 roku?

Dla jednych, to przywrócenie wspomnień minionej epoki, dla innych zaś źródło inspiracji modernistycznych projektów wnętrz. Komoda, bo o niej mowa, należy do tej grupy mebli, które w ostatnich latach cieszą się dużą popularnością. Współcześni designerzy udowadniają, że jej metamorfoza idealnie wpisuje się w nowoczesne nurty aranżacyjne. Komody do salonu i jadalni, przyjmują mnóstwo oryginalnych odsłon. Modele dostępne na rynku z powodzeniem zastępują meblościankę lub szafę. Stanowią wyjątkowe dopełnienie konceptu aranżacyjnego wnętrza. Dodatkowo komoda jest meblem wielofunkcyjnym, którego zakup ułatwia organizację przestrzeni. Na co zwrócić uwagę, wybierając komodę do jadalni i salonu? Jakie modele są modne w 2023 roku?

Czym się kierować, kupując komody do salonu i jadalni?

Poszukiwania odpowiedniego modelu komody, warto zacząć od dookreślenia indywidualnych potrzeb i możliwości aranżacyjnych. W pierwszej kolejności należy ustalić parametry mebla. Wskazanie konkretnego miejsca, w którym ma stanąć, pozwoli nakreślić jego wymiary. Ten aspekt definiuje także liczbę i wielkość szuflad. Dużą zaletą nowoczesnych modeli jest różnorodność. W sklepach, specjalizujących się w ich sprzedaży, dostępne są zarówno propozycje z klasycznymi szufladami, jak i półkami, a nawet większymi szafkami. Co istotne, wiele modeli w ramach jednej jednostki, posiada odmienne parametry miejsc przeznaczonych do przechowywania. Dzięki czemu są bardzo użyteczne. Można na nich bowiem ustawić zarówno książki czy zdjęcia, w środku zaś schować zastawę stołową. Poza tym stylowe komody powinny być dopasowane do nurtu w jakim urządzone jest wnętrze. Powinny dopełniać aranżację i wpisywać się w jej charakter zarówno pod kątem kolorystycznym, jak i klimatu panującego w pomieszczeniu.

Stylowe komody

Komody mają wiele twarzy. Z jednej strony porządkują salon, z drugiej zaś stanowią ważny element aranżacji wnętrza, a wręcz jego ozdobę. Dlatego też warto znaleźć dla nich odpowiednie miejsce najlepiej w centralnym punkcie, aby wyeksponować wszystkie walory mebla. W sklepie meblepumo.pl/pol_m_Salon-i-jadalnia_Komody-2875.html dostępnych jest mnóstwo ciekawych propozycji zarówno jeśli chodzi o materiał, jak i proporcje bryły czy design. Dzięki czemu dopasowanie do stylu aranżacji nie powinno stanowić problemu. Najważniejsze jednak jest to, aby cała kompozycja aranżacji ze sobą współgrała.

Klasyczne i nowoczesne komody dopasowane do wnętrza

Nowoczesne komody wyróżnia przede wszystkim minimalizm i prostota. Meble wykonane w modernistycznym ujęciu są pozbawione zbędnych dodatków. Fronty zaś w zależności od indywidualnych upodobań, może cechować wysoki połysk lub matowe wykończenie jak w przypadku Komody Nero na wysokich nóżkach. Klasyczne komody natomiast, idealnie sprawdzają się w przypadku aranżacji w nurcie prowansalskim. Romantyczna komoda Paris 3+3 to niebanalna ozdoba salonów urządzonych w eleganckim stylu. Ciekawym trendem są modele z litego drewna. Co istotne, wiele z oryginalnych propozycji, stanowi jedynie jego imitację czego przykładem jest nowoczesna komoda Fiori. Do jej wykonania zastosowana została płyta meblowa – płyta MDF, a nietuzinkowego charakteru dodaje jej unikalny kolor dębu wotan.

Małe, jak i duże komody do sypialni, jadalni czy salonu, to przede wszystkim bardzo praktyczne meble. Ich funkcjonalny charakter polega przede wszystkim na tym, że są bardzo wygodne i pojemne. Współczesne odsłony komody sprawiają, że z powodzeniem odnajdzie się ona w każdym z pomieszczeń, niejednokrotnie zastępując inne meble, dla których trudno jest znaleźć wolną przestrzeń. Dlatego też zakup mebla należy potraktować jako inwestycję, która ma służyć właścicielowi kilka, a nawet kilkanaście lat.

Możesz również polubić…