Jak wybrać zasłony do domu?

Aranżacja mieszkania lub domu to duże wyzwanie, tym bardziej że nie chodzi jedynie o meble. Bardzo ważne są również wszelkiego rodzaju detale, ponieważ to one stanowią o wydźwięku całego wnętrza. Jednym z ważniejszych elementów wyposażenia każdego pomieszczenia są zasłony oraz firanki. Nie tylko zapewniają nam prywatność, ale również stanowią element dodatkowy, podkreślający wygląd całego pomieszczenia. Na co zwrócić uwagę przy zakupie zasłon do salonu, gabinetu czy sypialni? Kiedy warto zdecydować się na zasłony w stylu glamour i jak wybrać najlepszą z opcji?

1. Eleganckie zasłony do salonu, sypialni i gabinetu – na co zwrócić uwagę?

2. Zasłony glamour – w jakim wnętrzu się sprawdzą?

3. Nowoczesne zasłony glamour – na co uważać podczas zakupu?

4. Jak dobrać kolor zasłon względem wystroju wnętrza?

Eleganckie zasłony do salonu, sypialni i gabinetu – na co zwrócić uwagę?

Wybór zasłon do domu to nie tylko kwestia praktyczna, ale również estetyczna. Przy zakupie zwykle zastanawiamy się nad takimi kwestiami, jak kolor, rodzaj czy faktura materiału. Istotne jest również to, czy zasłony mają całkowicie blokować dopływ światła – jak często robi się na przykład w sypialni – czy też mają być półprzezroczyste. Gdy już ustalimy podstawowe kwestie, warto zastanowić się nad detalami. Powinniśmy zwrócić uwagę na to, w jakim stylu zasłony będą najbardziej odpowiadać naszym wnętrzom, a także jaka kolorystyka będzie stanowić dobre połączenie użytkowości z estetyką.

Zasłony glamour – w jakim wnętrzu się sprawdzą?

Glamour to styl wyjątkowy, charakteryzujący się bogactwem kolorów, przepychem i brakiem oczywistości. Nie każdy go lubi, jednak może jak najbardziej stanowić ciekawe podejście do aranżacji wnętrz w naszym domu czy mieszkaniu. Wybierając zasłony glamour możemy iść w jednym z dwóch kierunków: uzupełnienia wystroju wnętrz lub kontrastu. Oba rozwiązania świetnie sprawdzą się w pokojach przestronnych, dobrze doświetlonych i posiadających już inne cechy charakterystyczne dla tego stylu aranżacji. W zależności od przyjętej taktyki będziemy skupiać się na tkaninach lekkich i jasnych lub ciemniejszych i bardziej masywnych.

Nowoczesne zasłony glamour – na co uważać podczas zakupu?

Wybierając zasłony powinniśmy przede wszystkim uważać na to, aby sposób ich mocowania pasował do posiadanych przez nas karniszy. Jest to bardzo ważne, ponieważ niektórych rodzajów zasłon nie będziemy w stanie powiesić na dowolnym stelażu. Kolejną istotną kwestią są wymiary – zwykle chcemy, aby zasłony sięgały aż do podłogi, muszą więc posiadać odpowiednią długość. Kolejną ważną kwestią jest prześwitywanie materiału. Im grubszy wybierzemy, tym więcej słońca zasłony zatrzymają. Jest to szczególnie ważne w sypialni, gdzie zwykle zależy nam na jak najmniejszym zanieczyszczeniu światłem w godzinach nocnych. Wiele ciekawych pomysłów na zasłony w stylu glamour znajdziesz na stronie: https://tarino.pl/pl/c/Zaslony-glamour/25.

Jak dobrać kolor zasłon względem wystroju wnętrza?

Kolor zasłon może stanowić dopełnienie kolorystyki całej aranżacji lub też być dla niej kontrastem. W pierwszym przypadku zazwyczaj oznacza to, że przyjdzie nam postawić na jasne, ciepłe odcienie – bardzo częstą praktyką jest dobieranie zasłon w kolorze podłogi. Jeżeli wybierzemy opcję kontrastującą, skupmy się na ciemnych barwach, jak szarości, czerń czy granat. Należy jednak uważać, aby kolorystyka zasłon nie przytłaczała całego wnętrza i nie sprawiała, że będzie się ono wydawać mniejsze, niż jest w rzeczywistości.

Możesz również polubić…