Kuchnia w stylu loftowym

Styl loftowy to stosunkowo nowy design, który podbija serca coraz większej ilości ludzi. Nic dziwnego: łączy on w sobie nowoczesność, wykorzystanie naturalnych surowców oraz pewną przytulność. Charakterystyczną cechą jest wykorzystanie drewna, metalu oraz połączenia ich z kontrastującymi odcieniami: bieli, szarości oraz ciemnych brązów i czerni.

Meble w stylu loftowym

Styl loftowy daje bardzo dużą elastyczność przy wyborze mebli. Mogą one być z litego drewna, wykorzystuje się również proste, metalowe regały i półki. Charakterystycznym elementem jest “barek” czyli część blatu lub stołu, która oddziela kuchnię od salonu lub jadalni – w końcu lofty często składały się z jednego wielkiego pomieszczenia, z którego poszczególne części były wydzielane meblami. Do blatu dostawiane są również wyższe krzesła barowe. Kuchnie w stylu loftowym często dodatkowo ozdobione są wypalaną cegłą na ścianach, kamieniem lub drewnianymi wstawkami.

Meble na wymiar – czy warto w nie inwestować?

W tego typu ekstrawaganckich pomieszczeniach często wykorzystuje się meble na wymiar. Dobre M studio kuchni Warszawa wykona dla nas indywidualny projekt, który wpasuje się w naszą wizję kuchni. Choć jest to rozwiązanie nieco droższe niż zakup gotowego kompletu mebli, zyskujemy nie tylko niebanalną, oryginalną stylistykę, ale również możliwość zakupienia poszczególnych półek tak, by idealnie pasowały one do mniejszego metrażu kuchni. Dodatkowo meble na wymiar pozwalają wykorzystać każdą wolną przestrzeń pomieszczenia, dzięki czemu zyskujemy maksymalną część użytkową kuchni.

 

Możesz również polubić…