Co warto wiedzieć decydując się na zakup mebli wykonanych na wymiar?

Kupiłeś mieszkanie lub przeprowadzasz gruntowny remont? Zastanawiasz się nad zamówieniem mebli na wymiar? Jeśli tak, to ten tekst jest dla Ciebie. Podpowiemy w nim, jakie korzyści wynikają z posiadania mebli na wymiar, jakie rodzaje mebli możemy zamówić oraz na co zwracać uwagę, kiedy już podejmiemy decyzję o ich zakupie. Zapraszamy do lektury.

Dlaczego warto zamawiać meble na wymiar?

Myśląc o zakupie mebli, mamy dwie opcje: kupić gotowe zestawy lub zamówić meble na wymiar. Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy. Plusem gotowych mebli jest, chociażby to, że są one dostępne od ręki. Skupmy się jednak na meblach na wymiar. Oto co sprawia, że są one coraz bardziej popularne:

– możliwość dopasowania do potrzeb i preferencji. Możemy wybrać m.in. kolor, materiał, rozmiar, i drobne detale tak, aby pasowały do aranżacji wnętrz.
– lepsze wykorzystanie przestrzeni. Nie musimy martwić się o to, czy meble wolnostojące zmieszczą się w danym pomieszczeniu. Meble robione na wymiar są idealne do zabudowy wnęk, skosów i różnych zakamarków, które w innych warunkach pozostałyby niezagospodarowane.
– trwałość i solidność wykonania. Meble wykonywane na wymiar uchodzą za starannie wykonane aniżeli te z masowej produkcji. Po części wynika to z możliwości wyboru lepszej jakości materiałów użytych do produkcji mebli.

Jakiego rodzaju meble można zamówić na wymiar?

Meble na wymiar to oczywiście nie tylko meble kuchenne. Meble na wymiar. Warszawa i jej okolice umożliwiają jej mieszkańcom zamawianie wielu rodzajów mebli, które spełnią oczekiwania klientów. Oprócz wspomnianych mebli kuchennych mogą to być m.in.:
– szafy przesuwne, które doskonale sprawdzają się w wąskich przedpokojach,
– szafy wnękowe, które pozwalają zagospodarować każdą wolną przestrzeń,
– meble do pokoju dziecięcego, które pozwolą sprawić radość naszym pociechom,
– meble łazienkowe, dają możliwość do tego, aby wykorzystać każdą dostępną przestrzeń,
– meble wolnostojące jak stoły, szafki nocne, szafki na buty,
– inne, nietypowe zabudowy, które mogą być wykonane według odpowiedniego projektu.

Szukasz mebli do zabudowy kuchennej? Sprawdź kuchnie na wymiar warszawa i zamów meble na lata.

Na co zwracać uwagę podczas zamawiania mebli na wymiar?

Zamówienie mebli na wymiar to decyzja i inwestycja na lata. Dlatego wymaga odpowiedniego przygotowania i planowania. Oto kilka kroków, które warto podjąć przed złożeniem zamówienia:

– zmierz dokładnie pomieszczenie, w którym chcesz zamontować meble na wymiar. Uwzględnij wysokość, szerokość i głębokość ścian. Zwróć uwagę na położenie okien, drzwi, gniazdek elektrycznych i innych instalacji.
– zastanów się nad funkcją i stylem mebli na wymiar. Chcąc mieć wymarzoną kuchnię, możesz postawić zarówno na wersję w nowoczesnym stylu, jak i stonowaną np. w stylu skandynawskim.
– wybierz producenta mebli na wymiar. Szafy na wymiar warszawa oferuje wiele firm, ale lepiej zdać się na taką, która ma doświadczenie i dobrą opinię w branży meblarskiej.
– skontaktuj się z producentem mebli na wymiar i poproś o wizualizację zamówionych mebli w jednym z ogólnodostępnych programów komputerowych,
– dowiedz się, czy oprócz produkcji mebli, firma świadczy montaż mebli w domu klienta.

Podsumowanie

Meble na wymiar to świetny sposób na urządzenie swojego mieszkania według własnego gustu i potrzeb. Nie są może dostępne od ręki, a z całą pewnością długa lista ich zalet wynagrodzi nam okres oczekiwania od momentu złożenia zamówienia do dnia dostawy. Pamiętaj jednak, że zamawianie mebli na wymiar to decyzja na lata, która wymaga spokojnego planowania.

Możesz również polubić…