Fotel obrotowy do salonu – czy warto kupić?

Jeszcze kilka sezonów temu furorę robiły fotele uszaki. Jednak istnieje też dla nich alternatywa. Są to fotele równie miękkie, wygodne oraz funkcjonalne. Jaki fotel obrotowy do salonu? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej.  

Fotele obrotowe – na co zwrócić uwagę? 

Mnóstwo osób wybiera obrotowe fotele sugerując się ich wyglądem. Czy taki wybór jest właściwy? Nie zawsze. Zanim zdecydujemy się, jaki fotel do salonu należy wstawić, trzeba wziąć pod uwagę kilka szczegółów.

Co jest istotne? Głównie ważna jest głębokość oraz szerokość fotela wypoczynkowego. Oparcie takiego fotela powinno mieć 70 cm wysokości. Ten rodzaj wysokości pozwala podeprzeć kręgosłup oraz poprawić nie tylko komfort, ale również zdrowie pleców. Poza tym wysokie oparcie sprawi, że będziemy mogli wygodnie oprzeć naszą głowę. Siedzisko fotela nie może być twarde, ale nie może być także wyjątkowo miękkie. Rewelacyjnie, gdy można się w nim zagłębić na ok 2-3 cm.

Kolor fotela, a styl?

Od kilku lat wśród najmodniejszych modeli, które wybierane są do salonu znajdują się te, które są obite miękkimi tkaninami pluszowymi, czyli welurem, aksamitem czy welwetem. Już samo spojrzenie na te modele, sprawia, że się czuje komfortowo.

Ciepłe, miękkie materiały wprowadzają też do wnętrza atmosferę harmonii oraz przytulności. Jednak czy takie obicia mają coś wspólnego z praktycznością? Zostały one wykonane z wysokiej jakości tkaniny tapicerskiej. Wbrew opiniom, z pluszowych hoteli da się pozbyć plam. Jednakże takie fotele nie będą odporne na zadrapania, więc jeśli mamy w domu czworonoga takie obicia się nie sprawdzą.

Fotele wypoczynkowe obrotowe – jakie kolory?

Fotele obrotowe to meble na lata, warto postawić na stonowane, klasyczne kolory, takie jak: beże, granaty, brązy bądź szarości. Fotel w jednym z tych kolorów z łatwością można wkomponować w każdą aranżację. Fotel obrotowy wypoczynkowy świetnie sprawdzi się w zdecydowanych barwach, które przyciągną wzrok w danym pomieszczeniu.

Wygodny fotel biurowy to podstawa w każdym biurze. Nie warto wahać przed wyborem foteli w kolorze kobaltowym, żółtym czy zielonym. Designerskie fotele to także wspaniała alternatywa do pokoju.

Garderoba w pomieszczeniu z designerskimi fotelami powinna być w stonowanych barwach. Można także zasugerować się kolorem garderoby i to do niej dobrać odpowiedni fotel. W pokoju z garderobą ładnie będzie komponować się fotel obrotowy welurowy. Może on być w różnych barwach, w zależności od naszych upodobań oraz preferencji. Ważne by dał on nam maksymalny komfort w trakcie siedzenia.

Możesz również polubić…