Hala widowiskowo sportowa projekt

Środki unijne wprawiły w ruch budowę wielu obiektów, budowli czy infrastruktury drogowej, technicznej czy też sportowej. Wiele miejscowości w tym przede wszystkim te wiejskie wykorzystały możliwość uzyskania dotacji na budowę obiektów oświatowych, kulturalnych, sportowych czy rozrywkowych. Początkowo często nie używane już od dawna remizy ochotniczych straży pożarnych zaczęły przemieniać się w wiejskie centra kultury, na co dotąd nie pozwalały fundusze samorządowe. Pomysł ten bardzo dobrze przyjął się w całym kraju. Okazało się jednak, że stare budynki pomimo remontu nie zawsze nadają się do pełnienia  funkcji centrum kumturalno-rozrywkowego.

Idąc dalej za ciosem kolejne środki unijne zaczęły być wykorzystywane do budowy nowych obiektów. Tak właśnie powstała hala widowiskowo sportowa projekt ten miał ożywić życie lokalnej miejscowości. Z założenia budynki te miały pełnić podwójną rolę poprzedniego obiektu jakim był dom kultury i rozrywki oraz obiektu sportowego. Główną przyczyną były ograniczone środki własne samorządu oraz powierzchnia budowlana. Projektanci stanęli przed nie lada wyzwaniem. Hala widowiskowo sportowa musiała mieć odpowiednią przestrzeń oraz wyposażenie dla dwóch różnie skrajnych dziedzin życia. Osoby projektujące nie rzadko mieli problem gdzie umieścić scenę, boisko a gdzie miejsca dla widowni tak aby wszystko tworzyło zgraną całość. Oczywiście przy zachowaniu ogólnej estetyki, zasad BHP, czy przepisów prawa budowlanego.

Samorządy wybierając projekty hal widowiskowo sportowych muszą kierować się ustawą ustalającą zasady i wymogi przetargu. Decydującą kwestią jest tu zawsze koszt wykonania. Co dodatkowo spędza sen z powiek projektantom. Jednak warto pamiętać, aby już na etapie pisania przetargu uwzględnić w wymaganiach do spełnienia wysoką jakość wykonania projektu, określić właściwe i dobre jakości materiały. Tylko firmy posiadające odpowiednie kompetencje i doświadczenie są w stanie na każdym etapie czy to projektu czy budowy służyć fachowym doradztwem.

Możesz również polubić…