Formir jako alternatywna okleina względem jej drewnianego odpowiednika

Produkcja formir – czym jest formira

Formir jest rodzajem Naturalnej okleiny, będącej cienkim płatem drewna. Zostaje ona skrojona z kłody drewna mającej dużą średnicę. Dzięki jej przeznaczeniu, można ją podzielić na: okleiny oraz obłogi.

Popularnie- potocznie przyjęło się mówić, że fornir i okleina to jest to samo. Toteż fornir jest rodzajem okleiny naturalnego pochodzenia, której zalet nie da podrobić się nawet najdroższym i najlepszym laminatem.

Okleiny różnią się od siebie ze względu na: grubości, wygląd, a także rysunku/ szkicu drewna. Podobnie jak w naturze — każdy rodzaj drewna jest inny.

Przez wzgląd na detale dekoracyjne, formiry wykorzystuje się m. in. w czasie produkowania: mebli, dekoracji pomieszczeń, tworzenia instrumentów muzycznych oraz szkutnictwa, czy wykończeń tapicerek samochodowych.. Plastrami powstającymi z drewna okleja się zewnętrzną powierzchnię np. płyt meblowych. Meble fornirowane są znacznie tańsze w produkowaniu od mebli tradycyjnych, wykonanych w całości z drewna, wyglądających podobnie. Dodatkowo, z czasem nie zmieniają własnego fabrycznego kształtu, ani nie pękają.

Lokalizacja, miejsca produkcji formir

Siedziba naszej firmy mieści się w Wielkopolsce. Nasze przedsiębiorstwo o kilku lat z naszego regionu jest znane jako producent wytwarzający – forniry Poznań , a także są znane poza nim

Forniry wytwarza się z przesortowanego drewno pod rygorem jakościowym. Prze to, przede wszystkim nasze wyroby posiadają mniejszą liczbę defektoq w porównaniu z litym drewnem Meble z formiru nie są jedynie ograniczone naturalnymi wymiarami drewna. Zatem mogą przybierać dowolne, duże wielkości lub długości. Niewyczerpalne są także opcje wykończenia fornirowanego materiału

Laminat kontra formir

W odniesieniu do laminatu, w czasie uszkodzenia ich powierzchni. Po prostu wystarczy ją zeszlifować. Okleina jako cienki kawałek drewna, posiada bardzo szeroki wachlarz korzyści.

-giętkość,
-elastyczność,
-duży wybór kolorów.
-wytrzymałość,
-estetyczność,
-lekkość produktu,
-niepalność,-
-uniwersalność w zastosowaniu,

 

Możesz również polubić…