Rolety do sypialnie: jaki rodzaj wybrać?

Sypialnia to miejsce, w którym spędzamy aż jedną trzecią naszej doby: musi więc być wyjątkowo komfortowa i wygodna. Jakość i długość snu w końcu wpływa na nasze samopoczucie, wygląd i zdrowie. Szczególnie jednak latem trudno zadbać o prawidłową ilość snu bez rolet, które wyciemnią mieszkanie – w trakcie najdłuższych dni słońce może zakłócić nasz sen o bardzo wczesnych godzinach. Jakie rolety wybrać?

Rolety zewnętrzne – czy warto w nie inwestować?

Rolety zewnętrzne sprawdzą się w sypialniach, do których przedostaje się dużo dźwięku z zewnątrz – w centrach turystycznych miejscowości czy na osiedlach, które położone są blisko autostrad i uczęszczanych dróg szybkiego ruchu. Rolety zewnętrzne zapewniają także odpowiednią termoizolację: latem chronią wnętrza przed nadmiernym nagrzewaniem się, zimą zaś – w przeciwieństwie do rolet wewnętrznych – zapewniają dodatkową ochronę przed przedostającym się zimnym powietrzem.

Rolety wewnętrzne w sypialni

W sypialni sprawdzą się również rolety wewnętrzne. Warto szczególnie zainwestować w takie, których zewnętrzna strona pokryta jest specjalnym materiałem odbijającym promienie słoneczne – pozwala to na utrzymanie optymalnej temperatury w mieszkaniu. Jeśli sypialnia służy nam również w ciągu dnia możemy przemyśleć zakup rolet dzień/noc. Jeśli chodzi o rolety dzień noc Olsztyn możemy je znaleźć w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. Oferty sklepów pozwalają także na wybranie odpowiadającego nam materiału oraz kolorystyki produktów, dzięki czemu z łatwością dopasujemy do aranżacji wnętrza.

 

Możesz również polubić…