Sprzątanie bez chemii. Jak lepiej czyścić powierzchnie? Sprzątanie bez detergentów

Wiele osób zadaje sobie pytanie w jaki sposób lepiej jest czyścić powierzchnie. Warto wiedzieć, że sprzątanie bez detergentów jest obecnie możliwe. Zazwyczaj oczywiście dotyczy ono tylko standardowo zabrudzonych powierzchni, nie zaś na przykład starych przypaleń. W jaki sposób przeprowadzić sprzątanie, aby było ono jak najmniej obciążające dla środowiska i jednocześnie mniej bolesne dla portfela?

sprzątanie bez detergentów

Aby móc czyścić powierzchnie bez detergentów należy zastosować odpowiednie materiały czyszczące. Należy do nich między innymi mikrofibra. Ten materiał potrafi poradzić sobie ze standardowymi zabrudzeniami bez użycia detergentów. Istnieją również inne sztuczne materiały, które pozwalają na lepsze oczyszczanie. Wymienić tu można na przykład tak zwaną magiczną gąbkę, która pozwala na łatwe mycie okien.

sprzątanie bez chemii

Sprzątanie bez chemii oznacza często również używanie wyłącznie naturalnych środków czyszczących, takich jak ocet, soda lub sok z cytryny. Jeśli sprzątanie odbywa się regularnie, rzeczywiście często można obyć się bez standardowych detergentów i silnych środków czyszczących, które nie są całkowicie obojętne dla środowiska.

 

Możesz również polubić…