Jak przebiega profesjonalne pranie wykładzin w biurach?

Sprawdzić SR, czy wzrosło, czy zmieniło się semstorm: bambit.pl

Oferujemy profesjonalne czyszczenie wykładzin realizowane bezpośrednio w Twoim domu lub biurze. Jeżeli chcesz znacznie zwiększyć komfort domowników lub pracowników powinieneś regularnie pielęgnować wykładzinę dywanową. Zaniedbany materiał będzie siedliskiem dla alergenów, bakterii oraz roztoczy. Dodatkowo brudne tkaniny często wydzielają nieprzyjemny zapach, który może negatywnie wpływać na atmosferę panującą w pomieszczeniu. Pranie wykładzin w biurach realizowane przez profesjonalną firmę czyszczącą opiera się na metodzie ekstrakcyjnej, która charakteryzuje się wysoką skutecznością. W celu uzyskania jak najlepszych rezultatów wykorzystuje się nowoczesne urządzenia piorące takie jak ekstraktory ciśnieniowe oraz szorowarki.

Czy pranie wykładzin domowymi sposobami jest opłacalne?

Po co zamawiać specjalistyczne pranie wykładzin skoro można to zrobić domowymi metodami? Powodów jest kilka, po pierwsze ręczne pranie wykładzin o dużej powierzchni jest zajęciem niesamowicie męczącym. Po drugie domowe metody prania są czasochłonne oraz w wielu przypadkach nieefektywne. Znacznie lepszy rezultat możemy uzyskać dzięki wykorzystaniu nowoczesnych środków oraz urządzeń.

Kolejnym argumentem przemawiającym za profesjonalną firmą jest wiedza oraz doświadczenie. Być może wydaje Ci się, że pranie wykładzin jest zadaniem bardzo prostym, nic bardziej mylnego. Każdy materiał ma swoje własne cechy oraz właściwości, dobranie nieodpowiedniego środka piorącego lub szorowanie z nieodpowiednią siłą może doprowadzić do osłabienia struktury tkaniny.

Wykorzystując do prania domowe metody, ciężko jest również dotrzeć do głębokich warstw materiału. W konsekwencji coraz grubsza warstwa zbitego brudu wciąż gromadzi się w pomiędzy włóknami wykładziny. Jest to idealne miejsce dla drobnoustrojów, które rozmnażają się pod Twoimi nogami.

Specjalistyczne pranie wykładzin w biurach

Drobnoustroje często mogą znacznie pogarszać jakość życia domowników oraz pracowników. Są one szczególnie niebezpieczne dla dzieci oraz alergików. Rodzice oraz osoby cierpiące na alergie muszą zwracać szczególną uwagę na higienę wnętrz. Jeżeli masz dziecko lub w Twoim biurze pracują osoby borykające się z alergią, zamawiając specjalistyczne pranie wykładzin, dbasz o ich zdrowie oraz samopoczucie.

Bakterie oraz innego rodzaju drobnoustroje gnieżdżące się w materiale odpowiadają również bardzo często za nieprzyjemny zapach wydobywający się z materiału. Zapach ten może być wręcz drażniący dla większości osób. Jest to zjawisko bardzo negatywne, szczególnie w przypadku osób prowadzących biura. Jeżeli klient przy pierwszym kontakcie z Twoją marką poczuje odrzucający zapach, może to negatywnie wpłynąć na waszą dalszą współpracę.

Jakość powietrza jest bardzo ważnym aspektem naszego życia oraz pracy. Jeżeli chcesz pozbyć się nieprzyjemnych aromatów, przeprowadzaj regularnie pranie wykładziny. Już jedno pranie w ciągu roku pozwala Ci odpowiednio zadbać o tkaninę. Jeżeli jesteś alergikiem lub prowadzisz bardzo intensywnie użytkowane biuro, możesz zamówić specjalistyczne pranie wykładzin dwa raz w ciągu roku.

Jak przebiega czyszczenie w biurach?

Podczas zamawiania usługi wybierasz dogodny dla siebie termin. Możesz wybrać odpowiadającą Tobie godzinę, a nawet zamówić usługę na weekend. Z tej opcji szczególnie często korzystają przedsiębiorcy, ponieważ biura bywają w te dni zamknięte. Po przyjeździe specjalisty wprowadź go do odpowiedniego pomieszczenia, a on rozpocznie proces prania metodą ekstrakcyjną.

Krok 1 – na sam początek pracownik przystąpi do przygotowania odpowiedniej powierzchni roboczej. Przesunie zbędne meble oraz zabezpieczy ewentualne elementy wystroju, które mogłyby ulec zniszczeniu. Rozpozna on również materiał oraz przyjrzy się zabrudzeniom, aby móc dobrać odpowiedni preparat piorący.

Krok 2 – przed użyciem środków chemicznych przeprowadzane jest dokładne odkurzanie. Cała powierzchnia dywanu zostaje wyczyszczona ze suchych zanieczyszczeń, czyli włosów, okruszków, piasku. Taki rodzaj zabrudzenia ma bardzo negatywny wpływ na tkaninę, ponieważ znacznie przyspiesza proces przecierania się.

Krok 3 – po całej powierzchni rozprowadzany jest środek piorący. Wnika on w głąb tkaniny i rozpuszcza zalegający tam brud. Co więcej, jeżeli jest taka potrzeba, nanoszony jest odplamiacz na występujące przebarwienia.

Krok 4 – do usunięcia mydlin oraz rozpuszczonego brudu specjalista wykorzystuje szorowarki, oraz ekstraktor ciśnieniowy. Urządzenia te pozwalają dokładnie wyczyścić wykładzinę dywanową z pozostałych zanieczyszczeń. Dodatkowo odsysany jest nadmiar wilgoci, dzięki czemu znacznie skraca się czas potrzeby do wyschnięcia.

W taki sam sposób można przeprowadzić pranie kanapy lub tapicerki meblowej każdego rodzaju.

Profesjonaliści służą radą!

Jeżeli chcesz samodzielnie dbać o wygląd oraz stan Twojej wykładziny w okresie pomiędzy profesjonalnym praniem możesz zapytać specjalistę o najlepsze ogólnodostępne środki piorące. Pamiętaj, że odpowiednio dobrany preparat to taki, który w żaden sposób nie zagraża Twojej wykładzinie. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na to, aby był on bezpieczny zarówno dla dzieci, jak i zwierząt domowych.

Wszystkie środki wykorzystywane przez specjalistyczne firmy czyszczące spełniają najwyższy standard bezpieczeństwa. Dodatkowo warto podkreślić, że zapewniają one dodatkową ochronę na długo po przeprowadzonym procesie. Twoja wykładzina będzie wykazywała zwiększoną odporność na promieniowanie UV oraz na wchłanianie zabrudzeń.

Ile kosztuje dojazd specjalisty na wskazane miejsce?

Dojazd fachowca jest całkowicie darmowy. Nie musisz obawiać się wysokich kosztów dojazdu. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie ponosisz również żadnych kosztów związanych z przewożeniem wielkowymiarowych wykładzin dywanowych.

Jak długo schnie wykładzina po praniu?

Cały proces prania zakończony jest odsysaniem wilgoci, dzięki czemu czas schnięcia skrócony jest do około 8 godzin. Należy pamiętać, że jest to wyłącznie orientacyjna wartość, ponieważ czas ten jest zależny od wielu różnych czynników.

Jaki jest koszt prania?

Cena usługi uzależniona jest od wielkości wykładziny, im większa powierzchnia, tym mniejszy koszt. Przeważnie cena znajduje się w przedziale od 6 do 10 zł za metr kwadratowy.

 

Możesz również polubić…