Firma oferująca pranie tapicerki meblowej w Warszawie

Zamów usługę do swojego domu lub biura i ciesz się wysokim poziomem czystości. Wykonamy profesjonalne pranie tapicerki meblowej w Warszawie. Wolne terminy, specjalistyczne środki czystości oraz szybki czas realizacji. Nowe meble wypoczynkowe zachwycają swoim wyglądem. Ich kolor jest intensywny, tkanina miękka i przyjemna w dotyku. Z biegiem czasu właściwości te ulegają znacznemu pogorszeniu. Materiał przestaje być taki przyjemny w dotyku, płowieje, a dodatkowo całość blaknie. Procesy te spowodowane są przez długotrwałe użytkowanie oraz promieniowanie UV.

Możesz jednak skutecznie przeciwdziałać uciążliwym skutkom czasu. Dodatkowo jest sposób na zwalczenie pojawiających się wraz z użytkowaniem plam oraz zabrudzeń. Jeżeli chcesz odzyskać utraconą czystość Twojej tapicerki zamów specjalistyczne pranie kanap i narożników. W tym artykule dowiesz się więcej o przebiegu tej usługi oraz korzyściach, jakie z niej wynikają.

Czyszczenie tapicerki jest bezpieczne dla materiału

Fachowe pranie tapicerki meblowej przeprowadzane jest przy wykorzystaniu specjalistycznych odkurzaczy piorących oraz ekstraktorów ciśnieniowych. Nowoczesne urządzenia wspierane są najlepszymi detergentami dostępnymi na rynku. Połączenie prania mechanicznego oraz chemicznego pozwala osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty.

Wybór odpowiedniego detergentu jest szczególnie istotny. Niewłaściwie dobrany preparat może wpłynąć niekorzystnie na właściwości tkaniny, a nawet na jej wygląd. Z tego powodu pracownik, oddelegowany do wykonania usługi jest odpowiednio przeszkolony. Fachowiec ma szeroką wiedzę z zakresu materiałów oraz chemii. Pozwala mu to wybrać najskuteczniejszy oraz jednocześnie najbezpieczniejszy dla Twojej tapicerki preparat.

Firmy działające w Warszawie oferują elastyczne terminy, dzięki czemu możesz się umówić na dzień, który uznasz za najodpowiedniejszy. Realizacja usługi odbywa się szybko oraz nie nastręcza problemów domownikom lub pracownikom. Doświadczeni specjaliści wykonają cały proces prania metodą ekstrakcyjną i pozostawią po sobie czystą oraz pachnącą tapicerkę.

Jak przebiega pranie tapicerki meblowej metodą ekstrakcyjną?

Z wielką przyjemnością przybliżymy Ci, w jaki sposób przebiega cała usługa. Powinno to całkowicie rozwiać wszystkie Twoje wątpliwości. Praca fachowca polega na przeprowadzeniu całej procedury według określonego schematu. Dzięki temu tapicerka zawsze zostanie wyprana w sposób właściwy. Proces prania możemy podzielić na kilka etapów:

  1. Analiza materiału – na sam początek pracownik rozpoczyna przygotowania. Specjalista rozpoznaje materiał, z którego została wykonana tapicerka. Kolejnym krokiem jest określenie stopnia zabrudzenia. Po tym rozpoczyna przygotowanie powierzchni. Powierzchnia zostaje odpowiednio zabezpieczona, dzięki czemu całe pomieszczenie zostanie ochronione przed ochlapaniem.
  2. Odkurzanie – przed rozpoczęciem zasadniczego czyszczenia specjalista dokładnie odkurza całą powierzchnię. W ten sposób usuwa się wszystkie zanieczyszczenia stałe, takie jak: sierść, włosy, okruchy, pyłki czy kurz. Jest to bardzo ważny etap, ponieważ te niewielkie zabrudzenia w znacznym stopniu przyczyniają się do przecierania się materiału.
  3. Pranie tapicerki – na materiał nanoszony jest środek, który został dopasowany do tkaniny. Dociera on w głębokie warstwy tapicerki. Jego zadaniem jest zmiękczenie oraz wybawienie trudno dostępnych zabrudzeń. Następnie zanieczyszczenia usuwane są przy pomocy odkurzacza piorącego lub ekstraktora ciśnieniowego. W tym samym czasie pochłaniana jest wilgoć, przyspiesza to znacznie czas schnięcia tapicerki.
  4. Usuwanie plam – czyszczenie tapicerki jest bardzo skuteczne, nie zawsze jednak jest możliwość wybawienia najbardziej uporczywych plam. Jeżeli jakieś zanieczyszczenie, wciąż jest widoczne fachowiec, dobierze odpowiedni odplamiacz, a następnie rozprowadzi go po powierzchni plamy. Pozwoli to usunąć trudne do wybawienia plamy.

W taki sposób przebiega pranie tapicerki metodą ekstrakcyjną. Sposób ten charakteryzuje się wysoką skutecznością. Pozwoli Ci on uzyskać wysoki poziom czystości. Co więcej, pozbędziesz się nieprzyjemnego zapachu, który mógł pojawiać się w przypadku zaniedbanych tapicerek. Czyszczenie narożników i kanap nie zajmuje wiele czasu i jest dopasowane do potrzeb klienta.

Domowe sposoby na pranie tapicerki meblowej

Czyszczenie kanap i narożników domowymi sposobami może pomóc Ci zachować na dłużej efekty uzyskane podczas profesjonalnego prania metodą ekstrakcyjną. Podczas wizyty specjalisty, możesz zadać mu szereg pytań dotyczących tego, jak powinieneś pielęgnować swoje meble. Musisz pamiętać, że każdy materiał charakteryzuje się innymi cechami i metoda prania powinna być dobrana pod konkretny rodzaj tkaniny.

Jeżeli zależy Ci na bezpieczeństwie Twoich mebli, wybierz szare mydło. Przy pomocy szarego mydła, ciepłej wody oraz czystej ściereczki jesteś w stanie usunąć znaczną część zabrudzeń. Jest to więc świetny sposób na odświeżenie tkaniny. Szare mydło nie wyrządzi również krzywdy Twoim meblom.

Jeżeli chcesz spróbować wybawić bardziej uciążliwe zabrudzenia, możesz spróbować zastosować sodę oczyszczoną oraz sok z cytryny. Metody te mogą pomóc Ci walczyć z trudnymi świeżymi plamami. Niestety po zaschnięciu większość plam staje się bardzo trudna do wybawienia domowymi sposobami. W takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy profesjonalistów, tylko profesjonalne pranie narożników i tapicerki meblowej pozwoli Ci zachować najwyższy standard czystości.

Jak długo trwa czyszczenie tapicerki?

W zależności od wielkości mebla czas może się różnić. Przy meblach standardowej wielkości proces trwania trwa około godziny, warto jednak zarezerwować sobie 90 minut.

Ile trzeba czekać na realizację usługi?

Wolne terminy mamy już następnego dnia po zamówieniu. W niektórych przypadkach czas oczekiwania będzie wynosił dwa dni.

Ile kosztuje pranie tapicerki meblowej w Warszawie?

  • krzesło 15 zł
  • fotel 50 zł
  • wersalka 100 zł
  • kanapa 120 zł
  • narożnik 150 zł

 

Możesz również polubić…