Skąd czerpać wiedzę o trendach wnętrzarskich

Moda zmienia się nie tylko w ubraniach, chociaż trendy wnętrzarskie żywotność mają dłuższą, bo zanim ich popularność osiągnie szczyt i spadnie, może potrwać nawet dziesięć lat.

Łatwiej zmienić dodatki, oprawy lamp czy kolor ścian niż całość aranżacji z meblami. Jednak i to jest całkiem dobry sposób, aby narażać za wnętrzarską modą.
Jak śledzić trendy wnętrzarskie, aby za nimi narażać i mieć najnowsze aranżacje, zanim wpadną na nie sąsiedzi i znajomi? Najświeższych inspiracji dostarczają zazwyczaj targi branżowe, na których prezentowane są najnowsze projekty jeszcze zanim trafią do masowej produkcji i sprzedaży. Relacje z nich, a a nawet odwiedzenie takiej imprezy, pozwoli śledzić nowinki.

 

Następnie można znaleźć już pojawiające się w sklepach elementy wyposażenia i style w katalogach producentów i sklepów oraz w magazynach i portalach poświęconych wystrojowi wnętrz. Dobrym źródłem inspiracji i nowinek są też biura projektowe – eksperci często prowadzą swoje blogi, piszą artykuły lub umieszczają zdjęcia najnowszych aranżacji i przeglądy nowych trendów na Facebooku. Z kolei portale takie jak pinterest czy tmbr są kopalnią trendów, którzy rzeczywiście się przyjęły, wciąż jednak pozostają nowinką i awangardą warto podpatrywać na nich np. modne kolory.

Możesz również polubić…