Jaki mop lepszy płaski czy obrotowy? Jak znaleźć idealny mop do domowych porządków? Jaki mop do mycia paneli?

Mycie podłogi nie musi być trudne i męczące. Wszystko zależy od sprzętu, na jaki się zdecydujemy do sprzątania. W ofertach sklepów królują obecnie różne rodzaje mopów. Jaki mop lepszy płaski czy obrotowy? A może warto zdecydować się na tradycyjne rozwiązanie sznurkowe?

Różne rodzaje mopów – jaki mop do mycia paneli, a jaki do parkietów?

Każdy z dostępnych na rynku mopów ma swoje zalety. Najpowszechniejsze rozwiązania takie, jak mopy sznurkowe i paskowe są tanie i pozwalają na zachowanie czystości w pomieszczeniu. Niestety szybko się zużywają i trudno niekiedy odpowiednio odsączyć ich powierzchnię. A w przypadku podłóg drewnianych to podstawa, gdyż nie możemy sobie pozwolić na wchłonięcie przez nie nadmiaru wody z mopa. Jaki mop do mycia paneli i parkietów najlepiej wybrać? Zdecydowanie płaski mop pozwala na skuteczne mycie nawet większych powierzchni, a przy tym nie nasiąka zbyt mocno wodą, więc jest bezpieczny.

Jaki mop lepszy płaski czy obrotowy?

W przypadku wyboru, musimy zastanowić się jakie powierzchnie będziemy mopem czyścić i jaki mamy budżet. W ten sposób na pewno znajdziemy idealne rozwiązanie.

 

Możesz również polubić…