Czy warto używać ścierek kuchennych? Gdzie trzymać ścierki w kuchni i jak prać ścierki kuchenne?

Dbanie o higienę w kuchni jest niezbędne. To miejsce, w którym przygotowujemy posiłki, więc trzeba zadbać o jego czystość na co dzień. Zdarzają się takie elementy, które choć niepozorne, potrafią wzbudzać wiele problemów. Należą do nich choćby ścierki kuchenne. I tu rodzi się pytanie – gdzie trzymać ścierki w kuchni, żeby były zawsze pod ręką, ale nie wpływały negatywnie na przestrzeń wokół?

Gdzie trzymać ścierki w kuchni i jak prać ścierki kuchenne?

Ścierki w kuchni to przedmiot dość problematyczny. Wszystko ze względu na fakt, że często są mokre lub poplamione i z tego powodu potrafią pobrudzić zarówno meble, jak i ścianę przy której wiszą.

Jakie jest rozwiązanie? Najlepiej wieszać je na kafelkach lub przy lakierowanych powierzchniach drzwiczek, na specjalnych uchwytach. Dodatkowo najbrudniejsze i najbardziej mokre prace warto wykonywać z pomocą chłonnych ręczników papierowych. Wówczas zachowamy porządek w kuchni i nie trzeba będzie się martwić jak prać ścierki kuchenne, bo każda plama zejdzie przy zwykłym praniu. Zachowamy czystość zarówno kuchni, jak i również samych ścierek.

 

Możesz również polubić…