Jak myć okna dachowe? Mycie okien dachowych Velux

Nawet jeśli zdecydujemy się na produkty najwyższej jakości, od renomowanego producenta, okna dachowe również wymagają regularnej pielęgnacji i czyszczenia, podobnie jak okna tradycyjne. Jak powinna przebiegać konserwacja i mycie okien dachowych Velux?

Jak myć okna dachowe i jakie inne zabiegi są przy nich konieczne?

Przynajmniej raz w roku powinniśmy zadbać o przeprowadzenie konserwacji naszych okien połaciowych. Są one zdecydowanie bardziej narażone na zmienne warunki zewnętrzne, dlatego tez warto zawczasu dbać o ich dobrą kondycję. Co trzeba zrobić? Zanim zacznie się zima, koniecznie trzeba oczyścić i nasmarować okucia przy pomocy odpowiedniego oleju lub smaru. Należy również zabezpieczyć uszczelki specjalnym preparatem na bazie silikonu.

Mycie okien dachowych Velux

Oprócz samej konserwacji trzeba również zadbać o zachowanie czystości naszych okien. Jak myć okna dachowe? Najłatwiej zdjąć po prostu okno z ościeżnicy, żeby zapewnić sobie najlepszy możliwy dostęp. W ten sposób łatwo usuniemy wszelkie powstałe na powierzchni zanieczyszczenia, a także pozbędziemy się na przykład liści, które mogą zalegać na powierzchni okna połaciowego. Warto jednak dodać, że nie wymaga to bardziej skomplikowanych działań niż w przypadku okien tradycyjnych.

 

Możesz również polubić…