Jak myć okna bez smug? Szybkie i sprawne mycie okien – poradnik. Jak myć okna żeby nie było smug?

Mycie okien to często zmora osób zajmujących się domowymi porządkami. Zajmuje to dużo czasu i jest dość mozolne, a często efekt końcowy nie jest do końca satysfakcjonujący. Jak myć okna bez smug i nieestetycznych zacieków? Poniżej przedstawiamy kilka praktycznych porad jak myć okna żeby nie było smug.

Co będzie nam potrzebne? Jak myć okna bez smug?

Zacznijmy od potrzebnego osprzętu i preparatów. Wbrew opinii pojawiającej się w wielu artykułach, nie potrzebne nam będą specjalistyczne sprzęty. Wystarczy miska z ciepłą wodą i płynem do mycia naczyń, miękka ściereczka, ręczniki papierowe, woda z octem (proporcja 1:1) w butelce ze spryskiwaczem oraz ściągaczka.

Jak myć okna żeby nie było smug? – poradnik krok po kroku

Na początku należy umyć dokładnie ramy ciepłą wodą z płynem. Czyścimy futryny i parapety. Następnie przychodzi czas na same szyby. Najlepiej spryskać je wodą z octem, którą następnie należy zdjąć przy użyciu ściągaczki. Później zostaje już tylko przetarcie do sucha ręcznikami papierowymi. Wybierzcie takie, które nie zostawiają włókien. I można już cieszyć się pięknymi i czystymi oknami.

 

Możesz również polubić…