Umowa o sprzątanie. Praca przy sprzątaniu – warunki formalne. Sprzątanie umowa o dzieło czy zlecenie

Decydując się na podjęcie pracy jako konserwator powierzchni płaskich warto wiedzieć kilka rzeczy w zakresie prawa pracy i nie tylko. Obecnie sprzątanie jest jedną z prac fizycznych, którą można podjąć na stałe. Tym bardziej warto wiedzieć na co można liczyć, jeśli chodzi o tego typu zatrudnienie.

sprzątanie umowa o dzieło czy zlecenie

Jeśli chodzi o sprzątanie umowa o dzieło czy zlecenie warto pamiętać, że obecnie nie można pracować w ten sposób na umowę o dzieło. Umowa o dzieło nie dotyczy nawet pojedynczego sprzątania, na pewno natomiast nie dotyczy regularnego sprzątania. Nawet jeśli wykonanie usługi odbywa się w różnych godzinach i miejscach, to nie jest to dzieło. Dlatego też umowa o sprzątanie powinna być co najmniej umową zlecenie.

umowa o sprzątanie

Obecnie możliwe jest również zatrudnienie w zakresie umowy o pracę. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku firm często zatrudnianie przez agencję pracy jest bardziej opłacalne, a wtedy zazwyczaj usługa wykonywana jest w ramach umowy zlecenie.
Stawki w ramach sprzątania mogą być rozliczane różnie. Stawki podawane jako te, które musi opłacić klient, zazwyczaj zależą od powierzchni przeznaczonej do sprzątania.

 

Możesz również polubić…