Ostropest plamisty

Ostropest plamisty to roślina występująca w rejonie Morza Śródziemnego i w Azji, zastosowanie farmakologiczne zawdzięcza sylimarynie która jest silnym przeciwutleniaczem.

Sylimaryna ma działanie; przeciwzapalne, stymulujące regenerację i wytwarzanie nowych komórek wątroby oraz wspomaga usuwanie toksyn dzięki czemu idealnie nadaje na detoks organizmu

Ostropest plamisty spożywać może niemal każdy, ponieważ nie wykryto żadnych przeciwwskazań zdrowotnych zabraniających jego spożywanie. Ostropest plamisty w sklepach możemy najczęściej spotkać w formie ziaren. Powinien być to obowiązkowy produkt w naszej kuchni jeśli spożywamy dużo mięs, dań tłustych jak również nie powinno go zabraknąć w okresie grillowym, kiedy to liczba spożywanych produktów mięsnych jest większa, Zadbanie o naszą wątrobę w tych przypadkach będzie szczególnie ważne. Forma w jakiej jest sprzedawana, czyli ziarno sprawia, że jest ok świetnym dodatkiem do sałatek, zup, dań głównych oraz deserów, nie wpłynie on znacząca na smak naszej potrawy, a z pewnością wpłynie korzystnie na nasze zdrowie w dłuższej perspektywie.

Możesz również polubić…