Wiosna – idealny okres na mycie elewacji

Wiele osób zastanawia się, kiedy jest idealny czas na to, by zadbać o swoją elewację. Oczywiście każdy moment na pracę porządkowe w gospodarstwie domowym jest dobry, jednak w zakresie elewacji, przyjmuje się, że dobrze ją myć wiosną. Dlaczego? Przede wszystkim schodzą wówczas śniegi i wilgoć, dzięki czemu brud jest delikatnie naruszony. Dzięki temu mycie będzie prostsze i z większą skutecznością doprowadzimy elewacje do idealnego stanu. Warto o to zadbać, ponieważ to część budynku, która jest prawdziwą wizytówką każdego domownika.

Kolejny atut wiosny to fakt, że dni są dłuższe i cieplejsze, dzięki czemu umyta elewacja spokojnie przeschnie i dojdzie do siebie. W ten sposób przygotujemy nasz dom na kolejny sezon. Wiosna to również czas na ogólne domowe porządki, dlatego dużo łatwiej będzie nam się wziąć do pracy, choć w zakresie mycia elewacji warto pomyśleć o zleceniu tego profesjonalistom. W Warszawie wystarczy w wyszukiwarce wpisać hasło “mycie elewacji Warszawa”, a wynikach znajdziemy między innymi renomowana firmę https://dcclean.pl.

Jak często myć elewację?

Elewację warto myć regularnie. Przyjmuje się, że optymalnie myć elewację co kilka lat. W zależności od lokalizacji budynku, czas ten może nastąpić po 3 lub nawet po 7 latach. Na zwiększenie zabrudzeń elewacji wpływ ma między innymi bliskość pól uprawnych lub firm przemysłowych. Pylące pola oraz opary wydobywające się z kominów przemysłowych to brud, który skutecznie osadza się na strukturze naszego budynku. Podobnie jak spaliny samochodowe. Bliskość lasu lub zbiornika wodnego również wpłynie na skalę zabrudzeń w tym wilgoć.

W zakresie sprzątania elewacji warto postawić na profesjonalne firmy, które posiadają niezbędne doświadczenie oraz sprzęt, bez którego nie sposób przeprowadzić tych zabiegów. Mycie elewacji wymaga również odpowiedniego przygotowania fizycznego i odpornosci na stres. Bardzo często to praca na wysokościach, gdzie partnerzy i liny dbają o nasze bezpieczeństwo, dlatego zamiast ryzykować, scedujmy te prace na firmy, które mają zaufane zespoły i środki czyszczące, których nie będziemy musieli kupować. To tylko wybrane powody, dla których warto postawić na usługi takich firm jak https://dcclean.pl.

Możesz również polubić…