Płytki ceglane. Jak można je wykorzystać?
Płytki z cegły rozbiórkowej należą obecnie do najchętniej stosowanych we wnętrzach materiałów dekoracyjnych. Projekty z ich wykorzystaniem wyznaczają najnowsze trendy, a ich specyfika zdobywa serca inwestorów. Płytki tego typu są wielofunkcyjne i ponadczasowe, wpisując się w różnorodne style wnętrzarskie – od rustykalnego po loftowy. Wiernie oddają też klimat naturalnej ściany. Jeśli szukacie sposobu na efektowne i trwałe wykończenie ściany, koniecznie zapoznajcie się z naszym nowym poradnikiem.
Płytki – cegła ozdobna z rozbiórek do różnych zastosowań
Wykorzystanie płytek ceglanych daje właściwie nieograniczone możliwości. Komponują się one z różnymi stylami wnętrzarskimi – klasycznym, industrialnym, loftowym, vintage i boho, a także rustykalnym. Ze względu na dużą trwałość i wytrzymałość, nadają się do użycia zarówno w salonie i sypialni, jak kuchni czy łazience. Często są też stosowane w pomieszczeniach użytkowych – np. w restauracjach, biurach czy galeriach sztuki. Mogą być też użyte na elewacjach budynków. Więcej inspiracji i informacji o płytkach możecie znaleźć na https://e-ceglanafantazja.pl/.
Płytki ceglane ze starej cegły rozbiórkowej – atmosfera i trwałość
Ważnym argumentem przemawiającym za wyborem płytek ceglanych jest łatwość, z jaką komponują się one z innymi surowymi materiałami często wykorzystywanymi we współczesnej architekturze i wnętrzarstwie. Niezależnie od tego, czy chodzi o drewno, metal lub beton architektoniczny, stosując płytki można stworzyć autentyczne i oryginalne aranżacje. Ich urok i trwałość sprawiają, że są doskonałym wyborem dla tych, którzy pragną niepowtarzalnego i wyjątkowego, a przy tym w pełni funkcjonalnego wnętrza.
Stare cegły wracają do łask. Jakie właściwości ma stara cegła?
Płytki ceglane oferowane przez e-ceglanafantazja.pl powstają dzięki dopracowanej w każdym celu technologii produkcji. Do ich wytworzenia służą cegły pochodzące z XIX i początków XX wieku. Taki wybór podyktowany jest znacznie lepszą jakości niż w przypadku współczesnych cegły dekoracyjne. Cały proces rozpoczyna się od ręcznego oczyszczenia cegły i usunięcia pozostałości po zaprawie. Kolejny etap to cięcie cegły na płytki o wymaganych wymiarach. Następnie płytki są dokładnie oczyszczane z pyłu za pomocą wysokiego ciśnienia wody i suszone w specjalnych suszarniach.
Płytki starej cegły w stylu rustykalnym – znajdziesz w naszej ofercie
Płytki cegłopodobne ze starej poniemieckiej cegły to idealne rozwiązanie zarówno do wnętrz nowoczesnych, jak renowacji istniejących obiektów. W przeciwieństwie do nowoczesnej cegły, zachowują one styl i charakter starych domów, a nowoczesna technologia produkcji pozwala w pełni wykorzystać potencjał i zalety tego wyjątkowego materiału.
Najnowsze komentarze